Władze Gminy Głusk zwracają się z prośbą do nowych mieszkańców Gminy. Jeśli kupiłeś lub wybudowałeś dom w naszej gminie i mieszkasz – zamelduj się lub zgłoś ten fakt do Urzędu Skarbowego. Dzięki temu cześć twoich podatków wpłynie do budżetu Gminy. Z każdego 1000 zł zapłaconego przez podatnika podatku dochodowego, 370 zł trafia do gminy. Im więcej mieszkańców ma gmina, tym więcej podatków wpływa do budżetu gminnego. Więcej pieniędzy w budżecie oznacza więcej zrealizowanych inwestycji.
Jeśli więc chcesz za swoje pieniądze jeździć po lepszych drogach na terenie naszej gminy, chodzić po nowych chodnikach, pomóc w remontach i wyposażeniu szkół przyjdź do Ewidencji Ludności w Urzędzie Gminy i złóż wniosek o zameldowanie. Wówczas twoje pieniądze zostaną wykorzystane na rozwój infrastruktury gminnej, która będzie służyć również tobie i twoim bliskim. Pomyśl o miejscu zamieszkania przy płaceniu podatku!
Jeśli jednak nie chcesz bądź nie możesz obecnie się zameldować, wypełnij i złóż w Urzędzie Skarbowym deklarację NIP-3, w której jako miejsce zamieszkania wskażesz Gminę Głusk. Wówczas również część twojego podatku zostanie przekazana do budżetu Gminy.

AKTUALNOŚCI

Dzień Matki 2016

18 maja
2016


schetynowka2012-d.jpg

10 maja
2016

Budowa Drogi w Kalinówce

Gmina Głusk otrzyma jednak pieniądze na przebudowę drogi w Kalinówce. Środki będą pochodzić z budżetu państwa z oszczędności poprzetargowych. – Początkowo nasz wniosek o przyznanie dotacji z rządowego „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2020″ … Kontynuuj


 

konkurs-ortograficzny2016-a.jpg

24 maja
2016

Głusk: Najlepsi z ortografii

Tegorocznymi „Mistrzami ortografii” w gminie Głusk zostali Julia Dąbek z Kalinówki i Bartosz Grzegorczyk z Prawiednik. Takie są wyniki Gminnego Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego, który zorganizowała Publiczna Szkoła Podstawowa w Prawiednikach. Do rywalizacji przystąpiło 14 drugo- i trzecioklasistów oraz 12 uczniów … Kontynuuj


portret-super-mamy-glosowanie-a.jpg

17 maja
2016

Głusk: Portrety Mam – początek głosowania

Prawie 50 „Portretów Super Mamy” wykonali uczestnicy konkursu ogłoszonego przez Centrum Kultury i Promocji Gminy Głusk. Od wtorku 17 maja można wybierać te najpiękniejsze. Prace są prezentowane na wystawie w domu kultury w Dominowie oraz na profilu na Facebook’u. Odwiedzający … Kontynuuj