Władze Gminy Głusk zwracają się z prośbą do nowych mieszkańców Gminy. Jeśli kupiłeś lub wybudowałeś dom w naszej gminie i mieszkasz – zamelduj się lub zgłoś ten fakt do Urzędu Skarbowego. Dzięki temu cześć twoich podatków wpłynie do budżetu Gminy. Z każdego 1000 zł zapłaconego przez podatnika podatku dochodowego, 370 zł trafia do gminy. Im więcej mieszkańców ma gmina, tym więcej podatków wpływa do budżetu gminnego. Więcej pieniędzy w budżecie oznacza więcej zrealizowanych inwestycji.
Jeśli więc chcesz za swoje pieniądze jeździć po lepszych drogach na terenie naszej gminy, chodzić po nowych chodnikach, pomóc w remontach i wyposażeniu szkół przyjdź do Ewidencji Ludności w Urzędzie Gminy i złóż wniosek o zameldowanie. Wówczas twoje pieniądze zostaną wykorzystane na rozwój infrastruktury gminnej, która będzie służyć również tobie i twoim bliskim. Pomyśl o miejscu zamieszkania przy płaceniu podatku!
Jeśli jednak nie chcesz bądź nie możesz obecnie się zameldować, wypełnij i złóż w Urzędzie Skarbowym deklarację NIP-3, w której jako miejsce zamieszkania wskażesz Gminę Głusk. Wówczas również część twojego podatku zostanie przekazana do budżetu Gminy.

AKTUALNOŚCI

ogłoszenie

27 lipca
2017

Stowarzyszenie „Nasza Szkoła” zaprasza do złożenia oferty cenowe

Zapytanie ofertowe   Stowarzyszenie „Nasza Szkoła” zaprasza do złożenia oferty cenowej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na zadanie „Budowa ogólnodostępnego placu zabaw i siłowni wraz z kontenerem szatniowym w miejscowości Kalinówka” współfinansowanego w ramach umowy o przyznaniu pomocy Nr … Kontynuuj


ogłoszenie

27 lipca
2017

Stowarzyszenie „Szkoła Marzeń” zaprasza do złożenia oferty cenowej

Zapytanie ofertowe Stowarzyszenie „Szkoła Marzeń” zaprasza do złożenia oferty cenowej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na zadanie „Budowa ogólnodostępnego placu zabaw i siłowni zewnętrznej w miejscowości Mętów” współfinansowanego w ramach umowy o przyznaniu pomocy Nr 00033-6935-UM0310089/16 na realizację operacji … Kontynuuj


 

411x0_as-odpady-kosze-segregacja_1

27 lipca
2017

Głusk: Przetarg na odbiór odpadów rozstrzygnięty

Gmina Głusk wybrała firmę, która od nowego miesiąca zajmie się odbiorem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych. Będzie to Zakład Zagospodarowania Odpadów Komunalnych z Bełżyc. To on dostarczy w najbliższych dniach worki do segregacji śmieci, która zgodnie z nowymi przepisami ustawowymi, będzie … Kontynuuj


inicjatywy-6-dookola-teatru.jpg

11 lipca
2017

Głusk: Samorządowe oddziały przedszkolne

Gmina Głusk będzie mieć w czterech placówkach oświatowych własne oddziały przedszkolne. Znajdzie się w nich miejsce dla 160 dzieci w wieku 3 i 4 lat, a na przygotowanie pomieszczeń dostosowanych do potrzeb maluchów samorząd otrzymał pieniądze z Unii Europejskiej. Środki … Kontynuuj