Władze Gminy Głusk zwracają się z prośbą do nowych mieszkańców Gminy. Jeśli kupiłeś lub wybudowałeś dom w naszej gminie i mieszkasz – zamelduj się lub zgłoś ten fakt do Urzędu Skarbowego. Dzięki temu cześć twoich podatków wpłynie do budżetu Gminy. Z każdego 1000 zł zapłaconego przez podatnika podatku dochodowego, 370 zł trafia do gminy. Im więcej mieszkańców ma gmina, tym więcej podatków wpływa do budżetu gminnego. Więcej pieniędzy w budżecie oznacza więcej zrealizowanych inwestycji.
Jeśli więc chcesz za swoje pieniądze jeździć po lepszych drogach na terenie naszej gminy, chodzić po nowych chodnikach, pomóc w remontach i wyposażeniu szkół przyjdź do Ewidencji Ludności w Urzędzie Gminy i złóż wniosek o zameldowanie. Wówczas twoje pieniądze zostaną wykorzystane na rozwój infrastruktury gminnej, która będzie służyć również tobie i twoim bliskim. Pomyśl o miejscu zamieszkania przy płaceniu podatku!
Jeśli jednak nie chcesz bądź nie możesz obecnie się zameldować, wypełnij i złóż w Urzędzie Skarbowym deklarację NIP-3, w której jako miejsce zamieszkania wskażesz Gminę Głusk. Wówczas również część twojego podatku zostanie przekazana do budżetu Gminy.

AKTUALNOŚCI

wyludnianie LBN

29 lipca
2015

Województwo lubelskie szybko się wyludnia. Ale władze podlubelskich gmin mogą być zadowolone

W ciągu 15 lat z mapy regionu zniknęło miasto wielkości Białej Podlaskiej. To efekt emigracji i starzenia się społeczeństwa. Z kolei władze gmin graniczących z Lublinem mają powody do zadowolenia. Taki obraz regionu wyłania się z najnowszego raportu Głównego Urzędu Statystycznego. Demografowie przyjrzeli się zmianom, jakie nastąpiły … Kontynuuj


targ

28 lipca
2015

Dominów: Nowy targ działa. W lepszych warunkach i na razie bez opłat

Kupujący i handlarze mogą już korzystać z nowego targowiska w Dominowie. Ci drudzy przyznają, że warunki są bardzo dobre. Dodatkowym atutem jest tymczasowy brak opłat za handel.   Pierwszego dnia frekwencja nie była duża. Na targowisku rozłożone zostały cztery stoiska. Głównie … Kontynuuj


 

moj-rynek-maj2015-5_1.jpg

23 lipca
2015

Głusk: Handlowanie na nowym targowisku

Piątek 24 lipca będzie pierwszym dniem handlu na nowym targowisku w Dominowie w gminie Głusk. Sprzedawać i kupować na placu targowym będzie można w każdy piątek między 6.00 a 14.00, natomiast ciągła sprzedaż będzie się odbywać w całorocznych pawilonach, które … Kontynuuj


moj-rynek-maj2015-2.jpg

7 lipca
2015

Głusk: Targowisko do wynajęcia

Są jeszcze wolne miejsca na nowym targowisku w Dominowie w gminie Głusk. Dniem targowym będzie piątek, a oficjalne otwarcie obiektu, który powstał w ramach rządowego programu „Mój Rynek”, jest planowane na 24 lipca. Do wynajęcia są lokale o powierzchni od … Kontynuuj