Władze Gminy Głusk zwracają się z prośbą do nowych mieszkańców Gminy. Jeśli kupiłeś lub wybudowałeś dom w naszej gminie i mieszkasz – zamelduj się lub zgłoś ten fakt do Urzędu Skarbowego. Dzięki temu cześć twoich podatków wpłynie do budżetu Gminy. Z każdego 1000 zł zapłaconego przez podatnika podatku dochodowego, 370 zł trafia do gminy. Im więcej mieszkańców ma gmina, tym więcej podatków wpływa do budżetu gminnego. Więcej pieniędzy w budżecie oznacza więcej zrealizowanych inwestycji.
Jeśli więc chcesz za swoje pieniądze jeździć po lepszych drogach na terenie naszej gminy, chodzić po nowych chodnikach, pomóc w remontach i wyposażeniu szkół przyjdź do Ewidencji Ludności w Urzędzie Gminy i złóż wniosek o zameldowanie. Wówczas twoje pieniądze zostaną wykorzystane na rozwój infrastruktury gminnej, która będzie służyć również tobie i twoim bliskim. Pomyśl o miejscu zamieszkania przy płaceniu podatku!
Jeśli jednak nie chcesz bądź nie możesz obecnie się zameldować, wypełnij i złóż w Urzędzie Skarbowym deklarację NIP-3, w której jako miejsce zamieszkania wskażesz Gminę Głusk. Wówczas również część twojego podatku zostanie przekazana do budżetu Gminy.

AKTUALNOŚCI

konsultacje

24 kwietnia
2015

Mieszkasz w Gminie – Wpłyń na Kierunki jej Rozwoju

Drodzy Mieszkańcy! Gmina przystępuje do opracowania strategii rozwoju na lata 2015-2022. Zapraszamy Państwa do włączenia się w ten proces, poprzez zgłaszanie pomysłów, spostrzeżeń, uwag i wniosków, mogących mieć wpływ na kierunki rozwoju naszej gminy. Wszystkie zgłoszone propozycje zostaną poddane wnikliwej … Kontynuuj


latarnik

15 kwietnia
2015


 

public-speak-contest-natalia-pazdzior.jpg

24 kwietnia
2015

Głusk: Krasomówczy sukces anglistki z Mętowa

Gimnazjalistka z Mętowa Natalia Paździor została laureatką finału wojewódzkiego konkursu krasomówczego „Public Speaking Contest”, organizowanego przez Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Angielskiego IATEFL Poland. Podczas zmagań, które odbyły się w czwartek 23 kwietnia w Młodzieżowym Domu Kultury „Pod akacją” w Lublinie, uczennica … Kontynuuj


konkurs-recytatorski-przedszkolakow2015-a.jpg

24 kwietnia
2015

Głusk: Recytacje przedszkolaków

Choć mają dopiero po kilka lat bez problemu uczą się na pamięć wierszy i publicznie je prezentują. Mowa o maluchach, które w środę 22 kwietnia wystąpiły w Niepublicznym Przedszkolu „Tajemniczy las” w Prawiednikach w drugim Gminnym Konkursie Recytatorskim. Jego pierwsza … Kontynuuj