Władze Gminy Głusk zwracają się z prośbą do nowych mieszkańców Gminy. Jeśli kupiłeś lub wybudowałeś dom w naszej gminie i mieszkasz – zamelduj się lub zgłoś ten fakt do Urzędu Skarbowego. Dzięki temu cześć twoich podatków wpłynie do budżetu Gminy. Z każdego 1000 zł zapłaconego przez podatnika podatku dochodowego, 370 zł trafia do gminy. Im więcej mieszkańców ma gmina, tym więcej podatków wpływa do budżetu gminnego. Więcej pieniędzy w budżecie oznacza więcej zrealizowanych inwestycji.
Jeśli więc chcesz za swoje pieniądze jeździć po lepszych drogach na terenie naszej gminy, chodzić po nowych chodnikach, pomóc w remontach i wyposażeniu szkół przyjdź do Ewidencji Ludności w Urzędzie Gminy i złóż wniosek o zameldowanie. Wówczas twoje pieniądze zostaną wykorzystane na rozwój infrastruktury gminnej, która będzie służyć również tobie i twoim bliskim. Pomyśl o miejscu zamieszkania przy płaceniu podatku!
Jeśli jednak nie chcesz bądź nie możesz obecnie się zameldować, wypełnij i złóż w Urzędzie Skarbowym deklarację NIP-3, w której jako miejsce zamieszkania wskażesz Gminę Głusk. Wówczas również część twojego podatku zostanie przekazana do budżetu Gminy.

AKTUALNOŚCI

plakat_Glusk_A3

27 sierpnia
2015


dozynki2015

26 sierpnia
2015


 

9c950febab4d69e862b1aae0dcf6bf1b.jpg

17 sierpnia
2015

Głusk: Szacowanie strat rolniczych

Rolnicy z gminy Głusk, którzy zostali poszkodowani w wyniku tegorocznej suszy, mogą się starać o rekompensatę za poniesione straty. Wnioski należy składać jak najszybciej, a odpowiednie formularze można pobrać ze strony internetowej lub w urzędzie gminy w Dominowie. Dokumenty mogą … Kontynuuj


schetynowka2012-d.jpg

11 sierpnia
2015

Głusk: Przetarg na nowe ulice i drogi rozstrzygnięty

Gmina Głusk rozstrzygnęła przetarg na budowę nowych ulic i dróg. Prace będą kosztować ponad 530 tysięcy złotych, a umowa z wykonawcą ma być podpisana w tym tygodniu. Swoje propozycje złożyło pięciu oferentów z Kraśnika, Pruszkowa, Mińska Mazowieckiego i Lublina. Według … Kontynuuj