Władze Gminy Głusk zwracają się z prośbą do nowych mieszkańców Gminy. Jeśli kupiłeś lub wybudowałeś dom w naszej gminie i mieszkasz – zamelduj się lub zgłoś ten fakt do Urzędu Skarbowego. Dzięki temu cześć twoich podatków wpłynie do budżetu Gminy. Z każdego 1000 zł zapłaconego przez podatnika podatku dochodowego, 370 zł trafia do gminy. Im więcej mieszkańców ma gmina, tym więcej podatków wpływa do budżetu gminnego. Więcej pieniędzy w budżecie oznacza więcej zrealizowanych inwestycji.
Jeśli więc chcesz za swoje pieniądze jeździć po lepszych drogach na terenie naszej gminy, chodzić po nowych chodnikach, pomóc w remontach i wyposażeniu szkół przyjdź do Ewidencji Ludności w Urzędzie Gminy i złóż wniosek o zameldowanie. Wówczas twoje pieniądze zostaną wykorzystane na rozwój infrastruktury gminnej, która będzie służyć również tobie i twoim bliskim. Pomyśl o miejscu zamieszkania przy płaceniu podatku!
Jeśli jednak nie chcesz bądź nie możesz obecnie się zameldować, wypełnij i złóż w Urzędzie Skarbowym deklarację NIP-3, w której jako miejsce zamieszkania wskażesz Gminę Głusk. Wówczas również część twojego podatku zostanie przekazana do budżetu Gminy.

 

schetynowka2012-d.jpg

24 kwietnia
2016

Głusk: Będą pieniądze na drogę w Kalinówce

Gmina Głusk otrzyma jednak pieniądze na przebudowę drogi w Kalinówce. Środki będą pochodzić z budżetu państwa z oszczędności poprzetargowych. – Początkowo nasz wniosek o przyznanie dotacji z rządowego „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2020″ … Kontynuuj


gotowanie-w-bramie-2.jpg

21 kwietnia
2016

Głusk: Kulinarne warsztaty nowoczesnych kobiet (foto)

Mieszkanki gminy Głusk chętnie korzystają z nowinek kulinarnych, wykorzystując ciekawe połączenia smakowe. W środę 20 kwietnia wzięły udział w warsztatach gotowania, które odbyły się w Bramie-Wieży w Dominowie. Podczas zajęć przygotowały, m.in. żurek według przepisu Bożeny Dykiel, karczek zapiekany z … Kontynuuj